Ból zęba zawsze trzeba skonsultować

Często zdarza się, że pomimo codziennego szczotkowania zębów, unikania cukru, używania nici dentystycznej czy też płynu do płukania jamy ustnej, pojawia się nagle przeszywający ból zęba. To nie koniecznie oznacza, że ząb został zaatakowany przez próchnicę, jednak żeby mieć stu procentową pewność musimy udać się do gabinetu stomatolog bielany.
Tylko dentysta może prawidłowo ocenić stan naszych zębów oraz powiedzieć czy wymagają leczenia.
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względu na nasz stan zdrowia. Popsute zęby wpływają niekorzystnie na cały nasz organizm, a konkretnie bakterie tworzące próchnicę. Wraz ze śliną przedostają się do wnętrza organizmu siejąc spustoszenie, mogą prowadzić nawet do nie wydolności krążeniowej, a w najgorszym wypadku do śmierci.
Jeśli w odpowiednim czasie nie zgłosimy się do dentysty z bolącym zębem może dojść do zajęcia miazgi zęba, a taki stan będzie wymagał dużo trudniejszego leczenia oraz większych nakładów finansowych. Wiąże się to bowiem z koniecznością bardzo nieprzyjemnego leczenia kanałowego lub z całkowitym usunięciem chorego zęba.
Dbanie o stan uzębienia powinno być priorytetem dla każdej osoby, tylko wtedy będziemy mogli pochwalić się pięknym uśmiecham.